Verizon Communications Inc. (VZ)

21.března 2021

Dividenda

$2,51

Dividendový výnos

4,46%

Tržní kapitalizace

$232,73 miliard

Cena akcií 19. března 2021

$56,24

Popis společnosti

Společnost Verizon Communications vznikla sloučením společností Bell Atlantic Corp a GTE Corp v červnu roku 2000. Verizon je jedním z největších operátorů v zemi. Bezdrátová síť tvoří tři čtvrtiny všech příjmů, zatímco širokopásmové a kabelové služby představují zhruba čtvrtinu tržeb. Všechny sítě společnosti pokrývají přibližně 300 milionů lidí a 98% USA a společnost nadále pokračuje v zavádění 5G služeb.

Výsledky

Vedení společnosti Verizon zveřejnilo výsledky za 4. čtvrtletí a celý rok 2020 dne 26. ledna 2021. Upravený zisk na akcii (EPS) společnosti za poslední čtvrtletí dosáhl 1,21 dolarů, což představuje nárůst o 7,1%. Tržby poklesly o 0,2% na 34,7 miliard dolarů. Společnosti Verizon narostl počet předplatitelů mobilních služeb o 279 tisíc a bezdrátové připojení si nově u společnosti sjednalo 703 tisíc zákazníků, ačkoli obě čísla vypadají dobře, nesplnila odhady analytiků. Celkový úbytek předplatitelů mobilních služeb činil 0,76%, zatímco u bezdrátového připojení 0,98%. Tržby v segmentu Consumer klesly o 1,2% na 23,9 miliard dolarů, hlavně kvůli nižším tržbám ze zařízení. Segment Verizon Fios (síť z optických vláken) zaznamenal nárůst zákazníků o 92 tisíc, což je čistě za čtvrté čtvrtletí nejvíce od roku 2014. Za rok vzrostl upravený EPS o 1,9% na 4,90 dolarů. Tržby poklesly o 2,7% na 128,3 miliardy dolarů. Vedení společnosti Verizon očekává upravený zisk na akcii za rok 2021 v rozmezí od 5,00 do 5,15 dolarů.

Budoucí výhled

Jednou z klíčových konkurenčních výhod společnosti Verizon je, že je často považována za nejlepšího bezdrátového operátora v USA. O tom svědčí přírůstky nových zákazníků a velmi nízká míra vypovídání smluv. Spolehlivost služeb umožňuje společnosti Verizon udržet si zákaznickou základnu a dává společnosti příležitost přesunout zákazníky k dražším předplatným službám. Společnost Verizon je také v raných fázích zavádění služby 5G, což bude velká výhoda oproti konkurenčním operátorům. Další výhodou společnosti Verizon je schopnost jejich akcií neklesat společně s trhem.

Během posledního desetiletí společnost Verizon zvyšovala svůj zisk na akcii průměrným tempem 8,3% ročně; od roku 2013 je to však pouze 2,9% ročně. Očekáváme však zlepšení vycházející ze zvyšující se čisté marže, protože tržby pomalu rostou a počet akcií zůstává stabilní. Nedávná daňová reforma navíc vyústila v podstatně nižší daňovou sazbu od roku 2018. V příštích pěti letech očekáváme růst zisku na akcii o 4% ročně.

Ocenění

Očekáváme, že společnost Verizon vygeneruje upravený zisk na akcii ve výši 5,08 dolarů za rok 2021. Akcie se tak v současné době obchodují s poměrem cena / zisk (P/E) 11,1. Náš odhad reálné hodnoty je P/E 13, což znamená, že růst P/E násobku by mohl k výnosům přidat 3,5% ročně. V kombinaci s očekávanou mírou růstu EPS o 4 % a dividendovým výnosem 4,5% to znamená potenciál celkových ročních výnosů 11 % v příštích pěti letech.

Hodnocení

Po výsledcích za čtvrté čtvrtletí očekáváme, že akcie společnosti Verizon Communications přinesou do roku 2026 roční výnos 11%. Společnost vykázala slušný rok s ohledem na dopad pandemie COVID-19 na předchozí čtvrtletní výsledky. Míra odlivu zákazníků zůstává nízká, i když Verizon nedosáhl očekávaného nárůstu nových klientů. Síla Fios byla působivá, stejně jako vyšší než očekávané odhady EPS. Na základě odhadu zisku očekáváme, že by akcie mohly v roce 2026 vyšplhat na cenu 80 dolarů. Akcie společnosti Verizon hodnotíme jako vhodné k nákupu, protože tyto akcie patří mezi ty lepší dividendová jména na trhu.

Disclaimer

Investicnigramotnost.cz je informační služba. Obsahuje stanoviska k nákupu, prodeji a držení různých akcií a jiných cenných papírů. Provozovatelé investicnigramotnost.cz však nejsou zprostředkovatelé nebo investiční poradci a neposkytují investiční poradenství ani doporučení zaměřená na určitého účastníka nebo s ohledem na konkrétní okolnosti určité osoby. Informace uváděné na webových stránkách včetně odborných článků, komentářů a výhledů nemají v žádném případě sloužit jako individuální investiční doporučení ani analýza investiční příležitosti dle zákona 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím doporučujeme kontaktovat zkušeného investičního poradce a záměry s ním konzultovat. Investicnigramotnost.cz nezaručuje, že budete akciový trh překonávat. Informace poskytnuté na investicnigramotnost.cz jsou získány ze zdrojů, které jsou považovány za spolehlivé, ale není zaručena přesnost nebo úplnost. V různých obdobích mohou vydavatelé a provozovatelé investicnigramotnost.cz vlastnit, nakupovat nebo prodávat cenné papíry projednávané za účelem investic nebo obchodování. Provozovatelé investicnigramotnost.cz a její vydavatelé, vlastníci a zprostředkovatelé neodpovídají za ztráty nebo škody, peněžní nebo jiné, které vyplývají z obsahu investicnigramotnost.cz. Minulé výsledky nemusí nutně zaručit budoucí výkonnost.